Orgatec 2022: Nowy Styl i Kusch+Co zaprezentowały 28 nowych produktów na wspólnym stoisku

Orgatec 2022 był wyjątkowy pod wieloma względami – zazwyczaj organizowane co 2 lata targi, tym razem odbyły się po 4 letniej przerwie, spowodowanej pandemią. Przez te 4 lata zmieniło się wiele – nowe potrzeby zrewolucjonizowały współczesny świat pracy i przełożyły się na bezpośrednie wymagania względem biur. Tegoroczne międzynarodowe targi nowoczesnych środowisk pracy Orgatec w Kolonii powitały więc odwiedzających zupełnie innymi rozwiązaniami, niż w latach ubiegłych.  

Motywem przewodnim obecności Nowego Stylu i Kusch+Co na targach Orgatec była idea Reunion rozumiana w trójnasób:

– jako ponowne spotkania z klientami i kontrahentami;
– w odniesieniu do nowej funkcji biur, które bardziej niż kiedykolwiek stały się teraz miejscami spotkań, zapewniającymi pracownikom przestrzenie do integracji, równowagi, oraz zapewnianie im poczucia przynależności;
– jako jedno wspólne stoisko, które łączy Nowy Styl i Kusch+Co – dwie marki z komplementarnymi ofertami.

Brandy Nowy Styl i Kusch+Co zaprezentowały łącznie aż 28 nowych produktów będących odpowiedzą na zmieniające się potrzeby współczesnego świata pracy.

To było prawdziwe Reunion – mówi Roman Przybylski, Członek Zarządu Nowego Stylu oraz Dyrektor Handlowy. – Stoisko Nowego Stylu i Kusch+Co przez 5 dni targów Orgatec było miejscem wielu spotkań oraz integracji z klientami po 4 latach. Czas pandemii, który nas rozdzielił, teraz paradoksalnie połączył nas mocniej – po przerwie uwidoczniła się jeszcze większa potrzeba spotkań oraz przynależności, zauważalna w liczbie odwiedzających, którzy chętnie spędzali czas na naszym stoisku.

28 nowych produktów – w odpowiedzi na potrzeby współczesnych biur

Dużym zainteresowaniem cieszyły się nowe produkty obydwu brandów. Rozwiązania Nowego Stylu zostały stworzone z myślą o zaspokojeniu potrzeb biurowych, za którymi tęskniliśmy, w czasach, w których praca z biura nie była możliwa. Są to integracja ze współpracownikami, przynależność do zespołu oraz do organizacji i równowaga pomiędzy domem, a pracą, do której potrzeba nam ciszy.

Na szczególną uwagę wśród nowości od Nowego Stylu zasłużyło krzesło WithME – wyróżnione  German Innovation Award ’21 Special. W 100% odzwierciedla ono nową kulturę pracy, promuje pracę zespołową, mobilność i gotowość do przełączania się pomiędzy projektami, współpracownikami i miejscami. Ze względu na kompaktowe rozmiary i niewielką wagę, WithME jest idealnym krzesłem również do domowego biura.

Nowości brandu Kusch+Co zwracały uwagę wyjątkowym designem. Dla marki, która od lat współpracuje ze światowej sławy projektantami, targi Orgatec 2022 były okazją do zaprezentowania najnowszych produktów: linii Bound, zaprojektowanej przez Karima Rashida, serii soft seatingu Genaya, zaprojektowanej przez monachijskie studio brodbeck-koepp design oraz 7 innych nowości produktowych.

Spotkania z projektantami, inspiracje, nowoczesne rozwiązania

Specjalną atrakcją na stoisku Nowego Stylu i Kusch+Co były spotkania z projektantami nowych produktów. Podczas swojego wystąpienia Martin Ballendat opowiedział o krześle WithME, które zostało wyróżnione German Innovation Award ’21 Special.

Justus Kolberg, niemiecki designer wielokrotnie nagradzany za swoje projekty, zaprezentował najnowsze dzieło dla brandu Kusch+Co: krzesło V-Care, które otrzymało Red Dot Design Award 2022.

Szczególnie chętnie odwiedzanym miejscem na stoisku była strefa agile, doskonale wpisująca się w najnowsze trendy aranżacji biur. Ideą strefy agile jest możliwość dopasowania przestrzeni do wciąż zmieniających się potrzeb użytkowników – zgodnie z tą ideą, strefa ta miała nie tylko inną aranżację podczas każdego dnia tarów, lecz również była chętnie dostosowywana przez odwiedzających do potrzeb bieżących spotkań. 

W przerwach pomiędzy poznawaniem nowych produktów i rozwiązań oraz spotkaniami z designerami, goście udawali się do kawiarni, znajdującej się w samym sercu stoiska. Przy śniadaniu, kawie, czy lunchu, odwiedzający kontynuowali rozmowy i cieszyli się chwilami relaksu. Kawiarnia była miejscem spotkań również w godzinach popołudniowych, podczas codziennych nieformalnych spotkań networkingowych.

Dowiedz się więcej: https://pl.nowystyl.com/pl/orgatec2022  


O NOWYM STYLU
Nowy Styl (www.nowystyl.pl) to europejski lider kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej. Dostarcza usługę wyposażania wnętrz w oparciu o analizę specyfiki i potrzeb klienta, efektywności, organizacji pracy, ergonomii i akustyki. Rozwiązania i wiedzę o organizacji biur prezentuje w Office Inspiration Centre w Krakowie i 28 showroomach m.in. w Londynie, Paryżu, Warszawie i Berlinie.

O KUSCH+CO
Kusch+Co (www.kusch.com) to brand doceniany na całym świecie za doskonałą jakość i wyjątkowy design mebli oraz rozwiązań specjalistycznych dla sektora healthcare i terminali pasażerskich. Dla Kusch+Co jakość od zawsze jest niezastąpiona. Ten koncept tyczy się nie tylko produktów, ich designu, materiałów i precyzji, lecz również całościowego podejścia. Ponieważ to człowiek jest w centrum zainteresowania brandu, Kusch+Co chce dać mu jakość, która będzie wspierać jego dynamiczny styl pracy i życia, jego codzienność i środowisko, w którym się obraca.

Domelek – zbuduj dom

Aby zrealizować marzenia o własnym domu, należy przygotować odpowiednie fundusze, z których finansowana będzie inwestycja. Nie każdy może sobie pozwolić na budowę domu z własnych oszczędności, dlatego najczęstszą formą finansowania jest kredyt budowlano - hipoteczny na budowę domu, z którego można sfinansować inwestycję lub pokryć brakującą część środków.

Każdy bank ma własne kryteria i indywidualnie rozpatruje wniosek kredytowy, warto jednak pamiętać o konieczności posiadania odpowiedniej kwoty, aby zapewnić minimalny wkład własny. Zazwyczaj jest to 20% wartości kredytu, w niektórych bankach część tej sumy może być zastąpiona działką lub ubezpieczeniem. Starając się o kredyt na budowę domu, należy być już właścicielem działki.

Żadne przepisy prawa budowlanego nie określają, ile musi lub ile powinna trwać budowa domu. Oznacza to, że plan działania należy ustalać zawsze w sposób optymalny. Inwestycja to nie wyścigi, ale też nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić dom w 6 miesięcy czy w 12 miesięcy, o ile tylko wybrana technologia na to pozwala, inwestor dobrze przygotuje się do procesu i znajdzie dobrego wykonawcę.

Oczywiście trzeba także dopełnić formalności: kupić działkę, przygotować ją pod budowę, wybrać projekt i – opcjonalnie – zaadaptować go pod dany teren i wymagania inwestora, a następnie zgłosić budowę oraz uzyskać pozwolenie na rozpoczęcie prac budowlanych.

Podkreślmy, że zaplanowanie wszystkich niezbędnych czynności w perspektywie roku jest realne nawet w tradycyjnej technologii budowy, czyli murowanej – nadal chętnie wybieranej przez polskich inwestorów. Pomocne okażą się niewątpliwie elementy prefabrykowane, na przykład gotowe płyty stropowe. Najważniejsze to opracować przemyślany harmonogram oraz ustalić odpowiedni moment rozpoczęcia przygotowań do budowy oraz poszczególnych etapów prac.

Jeżeli w kontekście budowy domu jednorodzinnego w rok mamy na myśli rok kalendarzowy, najlepiej zacząć wczesną wiosną i trzymać się precyzyjnie planu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że kilka wyjątkowo deszczowych letnich miesięcy może przyczynić się do poważnych przesunięć. Z tego powodu niektórzy wolą rozpocząć budowę wczesną jesienią i ukończyć ją latem. To także dobry pomysł, choć wymaga nieco innego sposobu działania.

W każdym przypadku inwestor potrzebuje trochę szczęścia w kwestii aury. Wznoszenie domu z bloczków lub pustaków wymaga przeprowadzenia prac mokrych, w przypadku których niezbędne jest zachowanie przestojów technologicznych w sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Jeśli wyjątkowo zależy ci na czasie – na przykład z powodów rodzinnych – możesz rozważyć budowę domu w nowoczesnej technologii. Przykład stanowi dom modułowy z prefabrykatów, który można stworzyć nawet w zaledwie kilka tygodni.

Aby zrealizować marzenia o własnym domu, należy przygotować odpowiednie fundusze, z których finansowana będzie inwestycja. Nie każdy może sobie pozwolić na budowę domu z własnych oszczędności, dlatego najczęstszą formą finansowania jest kredyt budowlano - hipoteczny na budowę domu, z którego można sfinansować inwestycję lub pokryć brakującą część środków.

Każdy bank ma własne kryteria i indywidualnie rozpatruje wniosek kredytowy, warto jednak pamiętać o konieczności posiadania odpowiedniej kwoty, aby zapewnić minimalny wkład własny. Zazwyczaj jest to 20% wartości kredytu, w niektórych bankach część tej sumy może być zastąpiona działką lub ubezpieczeniem. Starając się o kredyt na budowę domu, należy być już właścicielem działki.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *