Orgatec 2022: Nowy Styl i Kusch+Co zaprezentowały 28 nowych produktów na wspólnym stoisku

Orgatec 2022 był wyjątkowy pod wieloma względami – zazwyczaj organizowane co 2 lata targi, tym razem odbyły się po 4 letniej przerwie, spowodowanej pandemią. Przez te 4 lata zmieniło się wiele – nowe potrzeby zrewolucjonizowały współczesny świat pracy i przełożyły się na bezpośrednie wymagania względem biur. Tegoroczne międzynarodowe targi nowoczesnych środowisk pracy Orgatec w Kolonii powitały więc odwiedzających zupełnie innymi rozwiązaniami, niż w latach ubiegłych.  

Motywem przewodnim obecności Nowego Stylu i Kusch+Co na targach Orgatec była idea Reunion rozumiana w trójnasób:

– jako ponowne spotkania z klientami i kontrahentami;
– w odniesieniu do nowej funkcji biur, które bardziej niż kiedykolwiek stały się teraz miejscami spotkań, zapewniającymi pracownikom przestrzenie do integracji, równowagi, oraz zapewnianie im poczucia przynależności;
– jako jedno wspólne stoisko, które łączy Nowy Styl i Kusch+Co – dwie marki z komplementarnymi ofertami.

Brandy Nowy Styl i Kusch+Co zaprezentowały łącznie aż 28 nowych produktów będących odpowiedzą na zmieniające się potrzeby współczesnego świata pracy.

To było prawdziwe Reunion – mówi Roman Przybylski, Członek Zarządu Nowego Stylu oraz Dyrektor Handlowy. – Stoisko Nowego Stylu i Kusch+Co przez 5 dni targów Orgatec było miejscem wielu spotkań oraz integracji z klientami po 4 latach. Czas pandemii, który nas rozdzielił, teraz paradoksalnie połączył nas mocniej – po przerwie uwidoczniła się jeszcze większa potrzeba spotkań oraz przynależności, zauważalna w liczbie odwiedzających, którzy chętnie spędzali czas na naszym stoisku.

28 nowych produktów – w odpowiedzi na potrzeby współczesnych biur

Dużym zainteresowaniem cieszyły się nowe produkty obydwu brandów. Rozwiązania Nowego Stylu zostały stworzone z myślą o zaspokojeniu potrzeb biurowych, za którymi tęskniliśmy, w czasach, w których praca z biura nie była możliwa. Są to integracja ze współpracownikami, przynależność do zespołu oraz do organizacji i równowaga pomiędzy domem, a pracą, do której potrzeba nam ciszy.

Na szczególną uwagę wśród nowości od Nowego Stylu zasłużyło krzesło WithME – wyróżnione  German Innovation Award ’21 Special. W 100% odzwierciedla ono nową kulturę pracy, promuje pracę zespołową, mobilność i gotowość do przełączania się pomiędzy projektami, współpracownikami i miejscami. Ze względu na kompaktowe rozmiary i niewielką wagę, WithME jest idealnym krzesłem również do domowego biura.

Nowości brandu Kusch+Co zwracały uwagę wyjątkowym designem. Dla marki, która od lat współpracuje ze światowej sławy projektantami, targi Orgatec 2022 były okazją do zaprezentowania najnowszych produktów: linii Bound, zaprojektowanej przez Karima Rashida, serii soft seatingu Genaya, zaprojektowanej przez monachijskie studio brodbeck-koepp design oraz 7 innych nowości produktowych.

Spotkania z projektantami, inspiracje, nowoczesne rozwiązania

Specjalną atrakcją na stoisku Nowego Stylu i Kusch+Co były spotkania z projektantami nowych produktów. Podczas swojego wystąpienia Martin Ballendat opowiedział o krześle WithME, które zostało wyróżnione German Innovation Award ’21 Special.

Justus Kolberg, niemiecki designer wielokrotnie nagradzany za swoje projekty, zaprezentował najnowsze dzieło dla brandu Kusch+Co: krzesło V-Care, które otrzymało Red Dot Design Award 2022.

Szczególnie chętnie odwiedzanym miejscem na stoisku była strefa agile, doskonale wpisująca się w najnowsze trendy aranżacji biur. Ideą strefy agile jest możliwość dopasowania przestrzeni do wciąż zmieniających się potrzeb użytkowników – zgodnie z tą ideą, strefa ta miała nie tylko inną aranżację podczas każdego dnia tarów, lecz również była chętnie dostosowywana przez odwiedzających do potrzeb bieżących spotkań. 

W przerwach pomiędzy poznawaniem nowych produktów i rozwiązań oraz spotkaniami z designerami, goście udawali się do kawiarni, znajdującej się w samym sercu stoiska. Przy śniadaniu, kawie, czy lunchu, odwiedzający kontynuowali rozmowy i cieszyli się chwilami relaksu. Kawiarnia była miejscem spotkań również w godzinach popołudniowych, podczas codziennych nieformalnych spotkań networkingowych.

Dowiedz się więcej: https://pl.nowystyl.com/pl/orgatec2022  


O NOWYM STYLU
Nowy Styl (www.nowystyl.pl) to europejski lider kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej. Dostarcza usługę wyposażania wnętrz w oparciu o analizę specyfiki i potrzeb klienta, efektywności, organizacji pracy, ergonomii i akustyki. Rozwiązania i wiedzę o organizacji biur prezentuje w Office Inspiration Centre w Krakowie i 28 showroomach m.in. w Londynie, Paryżu, Warszawie i Berlinie.

O KUSCH+CO
Kusch+Co (www.kusch.com) to brand doceniany na całym świecie za doskonałą jakość i wyjątkowy design mebli oraz rozwiązań specjalistycznych dla sektora healthcare i terminali pasażerskich. Dla Kusch+Co jakość od zawsze jest niezastąpiona. Ten koncept tyczy się nie tylko produktów, ich designu, materiałów i precyzji, lecz również całościowego podejścia. Ponieważ to człowiek jest w centrum zainteresowania brandu, Kusch+Co chce dać mu jakość, która będzie wspierać jego dynamiczny styl pracy i życia, jego codzienność i środowisko, w którym się obraca.

Domelek – zbuduj dom

Budowa to spore wyzwanie, do którego trzeba się dobrze przygotować. Przygotowania powinny obejmować analizę własnych potrzeb i możliwości, wybór odpowiedniej działki i projektu domu, zabezpieczenie finansowania, umówienie wykonawców. Tak naprawdę kluczowe decyzje (wielkość budynku, technologia budowy itp.) zapadają na długo przed rozpoczęciem prac - zmienianie ich później rodzi komplikacje i dodatkowe koszty.

Oficjalnie za rozpoczęcie budowy uznaje się wytyczenie domu przez geodetę albo zdjęcie humusu (żyznej warstwy gruntu). Jednak inwestor musi zaangażować się dużo wcześniej - wyszukując i kupując projekt, załatwiając formalności, zatrudniając architekta, kierownika budowy, wykonawców, rozstrzygając rozmaite kwestie.

Na długo przed rozpoczęciem robót decydujemy o wielkości domu, jego funkcjonalności, także (w pewnej mierze) cenie. Wybierając działkę w sielskiej okolicy, daleko od miasta, decydujmy się na konkretny model życia - dostajemy spokój i ciszę, lecz płacimy za nie długimi dojazdami do pracy, szkoły. Podobają się nam sypialnie na poddaszu lub piętrze? Ok, ale w jesieni życia będziemy musieli wspinać się po schodach, co wówczas wcale nie musi być łatwe.

Paradoksalnie, to na tym etapie, czyli podczas przygotowań, najłatwiej znaleźć oszczędności. Bo jeśli wystarczą nam trzy pokoje, po co planować cztery? Jeden pokój mniej to oszczędność przynajmniej 50 tys. zł (według Głównego Urzędu Statystycznego, koszt wybudowania 1 m2 powierzchni mieszkalnej w III kwartale 2021 r. przekroczył 5300 zł). Jeśli dysponujemy niewielkim budżetem, od razu odrzućmy domy ze skomplikowanymi, wielopołaciowymi dachami. Za prosty, dwuspadowy, na budynku o tej samej powierzchni użytkowej zapłacimy o 1/3 mniej! A gdy pokryjemy go tańszym materiałem, różnica jeszcze się zwiększy.

Solidna i uczciwa analiza własnych potrzeb i możliwości zwiększa szanse na sukces - czyli szybkie wprowadzenie się do wymarzonej siedziby. I oddala ryzyko znalezienia się w takiej sytuacji, że budynek wprawdzie stoi, ale niewykończony, a pieniądze na inwestycję już się rozeszły.

Przy planowaniu budowy Inwestor musi również zdecydować o tym, w jaki sposób będzie prowadził swoją inwestycją. To bardzo ważna decyzja, ponieważ w istotny sposób oddziałuje na całościowe koszty. Wygodnym rozwiązaniem jest budowa domu systemem zleconym, w którym doświadczona firma budowlana lub wyspecjalizowane ekipy podwykonawców realizują określony zakres prac. Inwestor nie jest bezpośrednio zaangażowany w prace na budowie, a jedynie dogląda, jak idą jej postępy. Jednak poszukując oszczędności, z pewnością warto rozważyć budowę w systemie gospodarczym, mając jednocześnie na uwadze, że wymagać to będzie dużego zaangażowania, sporej ilości czasu oraz wiedzy.

Na barkach Inwestora spocznie ciężar organizacji całego przedsięwzięcia, załatwiania niezbędnych dokumentów, zamawiania materiałów oraz wykonywania większości prac samodzielnie lub z pomocą rodziny.

System gospodarczy zakłada, że wykwalifikowanych fachowców zatrudnia się jedynie do bardziej skomplikowanych robót. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zatrudnienie kompetentnego kierownika budowy, który swoim doświadczeniem zapewni właściwy przebieg prac i fachowo sprawdzi jakość wykonanych robót.

Bardzo pomocnym narzędziem w samodzielnej budowie domu jest kosztorys budowlany, tóry umożliwia pełną kontrolę wydatków, usprawnia proces zamawiania materiałów budowlanych oraz ułatwia wybór korzystnych ofert cenowych. Można przyjąć, że budowa w sposób gospodarczy daje możliwość obniżenia wydatków średnio o ok. 20%.

Aby zrealizować marzenia o własnym domu, należy przygotować odpowiednie fundusze, z których finansowana będzie inwestycja. Nie każdy może sobie pozwolić na budowę domu z własnych oszczędności, dlatego najczęstszą formą finansowania jest kredyt budowlano - hipoteczny na budowę domu, z którego można sfinansować inwestycję lub pokryć brakującą część środków.

Każdy bank ma własne kryteria i indywidualnie rozpatruje wniosek kredytowy, warto jednak pamiętać o konieczności posiadania odpowiedniej kwoty, aby zapewnić minimalny wkład własny. Zazwyczaj jest to 20% wartości kredytu, w niektórych bankach część tej sumy może być zastąpiona działką lub ubezpieczeniem. Starając się o kredyt na budowę domu, należy być już właścicielem działki.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *