Orgatec 2022: Nowy Styl i Kusch+Co zaprezentowały 28 nowych produktów na wspólnym stoisku

Orgatec 2022 był wyjątkowy pod wieloma względami – zazwyczaj organizowane co 2 lata targi, tym razem odbyły się po 4 letniej przerwie, spowodowanej pandemią. Przez te 4 lata zmieniło się wiele – nowe potrzeby zrewolucjonizowały współczesny świat pracy i przełożyły się na bezpośrednie wymagania względem biur. Tegoroczne międzynarodowe targi nowoczesnych środowisk pracy Orgatec w Kolonii powitały więc odwiedzających zupełnie innymi rozwiązaniami, niż w latach ubiegłych.  

Motywem przewodnim obecności Nowego Stylu i Kusch+Co na targach Orgatec była idea Reunion rozumiana w trójnasób:

– jako ponowne spotkania z klientami i kontrahentami;
– w odniesieniu do nowej funkcji biur, które bardziej niż kiedykolwiek stały się teraz miejscami spotkań, zapewniającymi pracownikom przestrzenie do integracji, równowagi, oraz zapewnianie im poczucia przynależności;
– jako jedno wspólne stoisko, które łączy Nowy Styl i Kusch+Co – dwie marki z komplementarnymi ofertami.

Brandy Nowy Styl i Kusch+Co zaprezentowały łącznie aż 28 nowych produktów będących odpowiedzą na zmieniające się potrzeby współczesnego świata pracy.

To było prawdziwe Reunion – mówi Roman Przybylski, Członek Zarządu Nowego Stylu oraz Dyrektor Handlowy. – Stoisko Nowego Stylu i Kusch+Co przez 5 dni targów Orgatec było miejscem wielu spotkań oraz integracji z klientami po 4 latach. Czas pandemii, który nas rozdzielił, teraz paradoksalnie połączył nas mocniej – po przerwie uwidoczniła się jeszcze większa potrzeba spotkań oraz przynależności, zauważalna w liczbie odwiedzających, którzy chętnie spędzali czas na naszym stoisku.

28 nowych produktów – w odpowiedzi na potrzeby współczesnych biur

Dużym zainteresowaniem cieszyły się nowe produkty obydwu brandów. Rozwiązania Nowego Stylu zostały stworzone z myślą o zaspokojeniu potrzeb biurowych, za którymi tęskniliśmy, w czasach, w których praca z biura nie była możliwa. Są to integracja ze współpracownikami, przynależność do zespołu oraz do organizacji i równowaga pomiędzy domem, a pracą, do której potrzeba nam ciszy.

Na szczególną uwagę wśród nowości od Nowego Stylu zasłużyło krzesło WithME – wyróżnione  German Innovation Award ’21 Special. W 100% odzwierciedla ono nową kulturę pracy, promuje pracę zespołową, mobilność i gotowość do przełączania się pomiędzy projektami, współpracownikami i miejscami. Ze względu na kompaktowe rozmiary i niewielką wagę, WithME jest idealnym krzesłem również do domowego biura.

Nowości brandu Kusch+Co zwracały uwagę wyjątkowym designem. Dla marki, która od lat współpracuje ze światowej sławy projektantami, targi Orgatec 2022 były okazją do zaprezentowania najnowszych produktów: linii Bound, zaprojektowanej przez Karima Rashida, serii soft seatingu Genaya, zaprojektowanej przez monachijskie studio brodbeck-koepp design oraz 7 innych nowości produktowych.

Spotkania z projektantami, inspiracje, nowoczesne rozwiązania

Specjalną atrakcją na stoisku Nowego Stylu i Kusch+Co były spotkania z projektantami nowych produktów. Podczas swojego wystąpienia Martin Ballendat opowiedział o krześle WithME, które zostało wyróżnione German Innovation Award ’21 Special.

Justus Kolberg, niemiecki designer wielokrotnie nagradzany za swoje projekty, zaprezentował najnowsze dzieło dla brandu Kusch+Co: krzesło V-Care, które otrzymało Red Dot Design Award 2022.

Szczególnie chętnie odwiedzanym miejscem na stoisku była strefa agile, doskonale wpisująca się w najnowsze trendy aranżacji biur. Ideą strefy agile jest możliwość dopasowania przestrzeni do wciąż zmieniających się potrzeb użytkowników – zgodnie z tą ideą, strefa ta miała nie tylko inną aranżację podczas każdego dnia tarów, lecz również była chętnie dostosowywana przez odwiedzających do potrzeb bieżących spotkań. 

W przerwach pomiędzy poznawaniem nowych produktów i rozwiązań oraz spotkaniami z designerami, goście udawali się do kawiarni, znajdującej się w samym sercu stoiska. Przy śniadaniu, kawie, czy lunchu, odwiedzający kontynuowali rozmowy i cieszyli się chwilami relaksu. Kawiarnia była miejscem spotkań również w godzinach popołudniowych, podczas codziennych nieformalnych spotkań networkingowych.

Dowiedz się więcej: https://pl.nowystyl.com/pl/orgatec2022  


O NOWYM STYLU
Nowy Styl (www.nowystyl.pl) to europejski lider kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej. Dostarcza usługę wyposażania wnętrz w oparciu o analizę specyfiki i potrzeb klienta, efektywności, organizacji pracy, ergonomii i akustyki. Rozwiązania i wiedzę o organizacji biur prezentuje w Office Inspiration Centre w Krakowie i 28 showroomach m.in. w Londynie, Paryżu, Warszawie i Berlinie.

O KUSCH+CO
Kusch+Co (www.kusch.com) to brand doceniany na całym świecie za doskonałą jakość i wyjątkowy design mebli oraz rozwiązań specjalistycznych dla sektora healthcare i terminali pasażerskich. Dla Kusch+Co jakość od zawsze jest niezastąpiona. Ten koncept tyczy się nie tylko produktów, ich designu, materiałów i precyzji, lecz również całościowego podejścia. Ponieważ to człowiek jest w centrum zainteresowania brandu, Kusch+Co chce dać mu jakość, która będzie wspierać jego dynamiczny styl pracy i życia, jego codzienność i środowisko, w którym się obraca.

Domelek – zbuduj dom

Po zapoznaniu się z warunkami zabudowy na konkretnej działce można rozpocząć poszukiwanie projektu, który spełni wymagania formalne (na przykład odległość budynku od granicy działki), a zarazem będzie odpowiadał oczekiwaniu wszystkich mieszkańców. Czy to będą domy inteligentne, pełne systemów i automatyki, czy mniej zaawansowane technicznie, korzystnie jest wybrać gotowy projekt domu jednorodzinnego. Oczywiście, dysponując odpowiednimi środkami finansowymi, można zamówić u architekta indywidualny projekt domu, jednak zakup gotowego planu też ma swoje zalety.

Firmy specjalizujące się w sprzedaży gotowych projektów oferują niższe ceny, a poza tym klient ma możliwość skorzystać z doświadczenia osób, które dany projekt już zrealizowały. Projekt powinien uwzględniać nie tylko aktualne potrzeby mieszkańców, ale też przewidywane w przyszłości. Architekt z odpowiednimi uprawnieniami może przeprowadzić adaptację projektu gotowego. Wśród licznych dokumentów potrzebnych do uzyskania pozwolenia na budowę potrzebny jest projekt zagospodarowania działki. Zawiera on między innymi lokalizację budynku, odległość budynku od granicy działki, przyłącza wody, energii elektrycznej i kanalizacji.

Nie zawsze budowa domu przebiega tak szybko, jak by się chciało, dlatego też harmonogram prac należy zaplanować dosyć luźno, spodziewając się niespodziewanych utrudnień. Lepiej pomieszkać trochę dłużej w starym mieszkaniu, niż wprowadzać się do domu, który nie jest w pełni gotowy do zamieszkania. Obróbka dachu i komina musi być zakończona, a odpowiednia hydroizolacja balkonu wykonana. Nie każdy detal musi być w momencie przeprowadzki idealnie wykończony, niemniej jednak przynajmniej główne pomieszczenia powinny być funkcjonalne.

Czas trwania budowy oraz tempo prowadzenia prac budowlanych zależą od wielu czynników. Należy tutaj wspomnieć o takich uwarunkowaniach jak: złożoność formy budynku, położenie działki, technologię realizacji oraz porę roku, w której budowa zostanie rozpoczęta. Lokalizacja działki może oddziaływać na czas trwania budowy, mogą pojawić się nieprzewidziane opóźnienia spowodowane np.: koniecznością uzyskania dodatkowych pozwoleń czy też potrzeba wykonania drogi dojazdowej. Przy budowie tradycyjną metodą murowaną należy również uwzględnić przerwy technologiczne, konieczne do zachowania pomiędzy określonymi etapami robót. Znaczenie ma także moment, w którym wystartujemy z budową, należy pamiętać, iż niektóre prace nie mogą być wykonywane przy zbyt niskich lub zbyt wysokich temperaturach. Można przyjąć, że początek wiosny jest optymalnym czasem na przystąpienie do budowy, temperatura robi się wówczas bardziej stabilna, a kolejne miesiące zazwyczaj przynoszą korzystne warunki pogodowe. 

W czasie, gdy na zewnątrz są ujemne temperatury, nie powinno się wykonywać tynków ani wylewek, więc jeżeli nie zdążymy ich zrobić do jesieni, najlepiej poczekać aż nadejdzie wiosenne ocieplenie. Prace wykończeniowe trwają zazwyczaj kilka miesięcy, tak więc można przyjąć, że jeżeli nie nastąpią nieprzewidziane opóźnienia i przestoje, budowę domu pod klucz można zrealizować w ciągu kilkunastu miesięcy. Aby zamieszkać w domu, należy jeszcze formalnie zgłosić zakończenie budowy, składając odpowiednie zawiadomienie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Główne materiały przewidziane do budowy domu wpływają bezpośrednio zarówno na koszt inwestycji, długość trwania budowy, jak i na trwałość budynku. Szczególną formą budownictwa są domy z bali. Drewno, jako materiał budowlany posiada liczne zalety, nie jest to jednak wariant najtańszy. Poza technologią opartą na murowaniu coraz bardziej popularne stają się domy szkieletowe.

Tradycyjny dom murowany może mieć ściany wykonane z różnych materiałów, jak na przykład pustak ceramiczny, pustak keramzytowy, beton komórkowy albo bloczki silikatowe. Pustak keramzytowy odznacza się przy tym wyjątkowymi właściwościami izolacyjnymi. Technologia szkieletowa domu zapewnia szybką realizację inwestycji. Kluczowe w tej metodzie jest znalezienie odpowiedniego wykonawcy oraz staranny wybór drewna na konstrukcję.

Nowoczesna technologia nie ogranicza się do techniki budowlanej. Bardzo modne są ostatnio określenia „dom inteligentny” albo „dom energooszczędny”. Jeśli chodzi o smart homes (domy inteligentne), należy zastanowić się, jak daleko ma pójść system sterowania, jako że możliwości jest wiele. Na przykład żaluzje mogą się automatycznie ustawiać, kocioł na pellet może sam decydować, kiedy ma włączyć ogrzewanie mieszkania albo podgrzewanie wody itd. Tablet albo smartfon służą do sterowania ogrzewaniem, otwierania i zamykania okien i drzwi, obsługi innych urządzeń. 

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *