Asbud Group obsypany nagrodami dla Towarowa Towers

Powstające w samym centrum miasta dwie wieże mieszkalne Towarowa Towers dopiero pną się w górę, a już otrzymują kolejne wyróżnienia w międzynarodowych konkursach:
European Property Awards oraz TITAN Property Awards 2022, które potwierdzają ich jakość i wyjątkowy charakter.  

Towarowa Towers to rosnące nieopodal Ronda Daszyńskiego przy ul. Prostej w Warszawie   dwie 95-metrowe wieże mieszkalne, w których zaplanowano prawie600 apartamentów
o metrażach od 25 do 140 mkw. oraz czterokondygnacyjny garaż podziemny.

Wieże Towarowa Towers mimo tego, że są jeszcze w trakcie budowy, zdobywają uznanie
w kolejnych konkursach branżowych. W prestiżowym konkursie European Property Awards
w Londynie otrzymały tytuł Awards Winner 2022-2023 for Poland w kategoriach Residential High-Rise Development i Residential High-Rise Architecture oraz dodatkowo specjalne wyróżnienie Five Stars w kategorii Residential High Rise Architecture, przyznawane inwestycji, która zdobyła najwięcej punktów w danej kategorii. Projekt uzyskał również wyjątkową Nominację do grona najlepszych projektów w tej kategorii Europie, których rozstrzygnięcie odbędzie się w przyszłym roku podczas International Grand Final. Nagrody European Property Awards są oceniane przez niezależny panel ponad 80 ekspertów z branży. Oceny skupiają się na projekcie architektonicznym, jakości, innowacyjności, oryginalności
i zaangażowaniu w zrównoważony rozwój. Nagroda ta to osiągnięcie uznawane za znak doskonałości dla profesjonalistów z branży nieruchomości.

Towarowa Tower może się również poszczycić tytułem Gold Winner w kategorii Property Development – Residential High Rise w międzynarodowym konkursie TITAN Property Awards 2022, który rozpoznaje, nagradza i honoruje najwyższe osiągnięcia w dziedzinie rozwoju nieruchomości, koncentrując się na ergonomii, innowacyjności, standardzie życia, oryginalności i zrównoważonym rozwoju. W tym roku do konkursu zgłoszono projekty z ponad 25 krajów, a w jury znaleźli się eksperci z Kataru, Chin, Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Indii, Portugalii, Kanady, Indonezji i Wielkiej Brytanii.

Towarowa Towers jest wyjątkową inwestycją mieszkalną na mapie Warszawy i odpowiedzią na zapotrzebowanie na wysokiej jakości inwestycje mieszkalne o wysokościowej architekturze. Dla przyszłych mieszkańców zaplanowano wiele udogodnień, m.in. wspólną przestrzeń z tarasami wraz ze strefą wypoczynku, kluby fitness oraz sale lounge. Budynki wyróżniać się będą jakością zastosowanych rozwiązań i materiałów. Imponująco zaprezentuje się elewacja budynków z połączenia szkła i aluminium, nocą zaś ozdobna iluminacja. Większość apartamentów będzie mieć balkon lub loggie, co jest nietypowym rozwiązaniem
w wieżowcach mieszkalnych, podobnie jak otwieralne okna.

***

Grupa ASBUD to firma deweloperska, specjalizująca się w realizacji projektów mieszkaniowych
i biurowych, która od 25 lat z powodzeniem prowadzi działalność na polskim rynku nieruchomości. Portfolio firmy składa się z ponad 4 tys. lokali oraz około 50 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. Deweloper skupia się na tworzeniu zrównoważonych i miastotwórczych kompleksów, które przynoszą wartość dodaną miastu i współuczestniczą
w jego rozwoju. Jednym z ostatnich i najbardziej znanych wielofunkcyjnych projektów realizowanych przez Asbud jest kompleks o powierzchni ok. 130 tys. mkw., zlokalizowany w pobliżu Ronda Daszyńskiego. Grupa ASBUD wchodzi w skład dwóch międzynarodowych grup deweloperskich –  Shikun & Binui i Tanous Group. CEO Asbud Group jest Raied Tanous.

Domelek – zbuduj dom

Aby zrealizować marzenia o własnym domu, należy przygotować odpowiednie fundusze, z których finansowana będzie inwestycja. Nie każdy może sobie pozwolić na budowę domu z własnych oszczędności, dlatego najczęstszą formą finansowania jest kredyt budowlano - hipoteczny na budowę domu, z którego można sfinansować inwestycję lub pokryć brakującą część środków.

Każdy bank ma własne kryteria i indywidualnie rozpatruje wniosek kredytowy, warto jednak pamiętać o konieczności posiadania odpowiedniej kwoty, aby zapewnić minimalny wkład własny. Zazwyczaj jest to 20% wartości kredytu, w niektórych bankach część tej sumy może być zastąpiona działką lub ubezpieczeniem. Starając się o kredyt na budowę domu, należy być już właścicielem działki.

Budowa domu systemem gospodarczym to najkrócej mówiąc szereg działań, podczas których sami stajemy się organizatorami i wykonawcami prac budowlanych. We własnym zakresie kupujemy materiały, negocjujemy ceny, dokonujemy kosztorysowania i planujemy etapy budowy. Sami, lub przy pomocy znajomych/rodziny wykonujemy część prac na budowie, zatrudniając jedynie fachowców do specjalistycznych działań (instalacje elektryczne, gazowe, wod-kan, czy CO). W taki sposób minimalizujemy głównie koszty robocizny.

W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie realizować samodzielnie prac na budowie, trzeba dokonać wyboru ekipy budowlanej, która wykona dla nas inwestycję. W tym przypadku nie możemy sugerować się jedynie ceną. O ile znamy siebie i wiemy, co jesteśmy w stanie zrobić sami, o tyle wybór najtańszej firmy budowlanej obarczony jest pewnym ryzykiem. Warto wtedy skorzystać z doświadczenia rodziny, lub znajomych, którzy mogą polecić odpowiedzialną brygadę. Pamiętajmy, że nasz dom ma być nie tylko tani i powstać szybko. Ma on być przede wszystkim bezpieczny i wybudowany w zgodzie z zasadami sztuki budowlanej. Dobry projekt taniego domu, to taki, który nie sprawia problemów konstrukcyjnych i jest możliwy do wybudowania dla każdej odpowiednio przygotowanej ekipy.

Poszukując idealnej działki budowlanej pod wymarzony dom, warto zwrócić uwagę na jej parametry takie jak: wielkość, kształt oraz naturalne uwarunkowania terenu. Jeżeli wiemy już, jaki projekt będziemy realizować, to należy dokładnie sprawdzić, czy działka, którą planujemy kupić, będzie odpowiednia. To działka w dużym stopniu definiuje formę, a także wielkość budynku. Usytuowanie budynku na działce musi być zgodne z obowiązującymi przepisami, należy zachować ściśle określone odległości od granicy i sąsiedniej zabudowy:

  • 4 metry powinna wynosić odległość między ścianą domu a granicą działki w przypadku, gdy w ścianie znajdują się otwory okienne i drzwiowe (wymóg ten dotyczy także okien dachowych);
  • 3 metry powinna wynosić odległość między ścianą a granicą działki w przypadku, gdy ściana pozbawiona jest otworów okiennych i drzwiowych;
  • 1,5 metra odstępu należy zachować między granicą działki a tarasem, okapem, gzymsem, balkonem, daszkiem nad wejściem, schodami zewnętrznymi;

W przypadku niewielkiej, czy wąskiej działki konieczny będzie dobór odpowiedniego projektu. Dla wąskich działek o szerokości do 16 metrów prawo zezwala na zmniejszenie wymaganych odległości między granicą działki a ścianą pozbawioną okien i drzwi do 1,5 metra.

Ogromne znaczenie ma również położenie działki względem stron świata, powinno gwarantować optymalne nasłonecznienie pomieszczeń w budynku. Biorąc pod uwagę różne parametry działek w ofercie ARCHON+ wprowadziliśmy klasyfikację: na projekty domów na działkę na stoku, projekty domów na wąską działkę oraz projekty domów z wejściem od południa, dzięki czemu łatwiej znaleźć odpowiednią dokumentację.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *