Asbud Group obsypany nagrodami dla Towarowa Towers

Powstające w samym centrum miasta dwie wieże mieszkalne Towarowa Towers dopiero pną się w górę, a już otrzymują kolejne wyróżnienia w międzynarodowych konkursach:
European Property Awards oraz TITAN Property Awards 2022, które potwierdzają ich jakość i wyjątkowy charakter.  

Towarowa Towers to rosnące nieopodal Ronda Daszyńskiego przy ul. Prostej w Warszawie   dwie 95-metrowe wieże mieszkalne, w których zaplanowano prawie600 apartamentów
o metrażach od 25 do 140 mkw. oraz czterokondygnacyjny garaż podziemny.

Wieże Towarowa Towers mimo tego, że są jeszcze w trakcie budowy, zdobywają uznanie
w kolejnych konkursach branżowych. W prestiżowym konkursie European Property Awards
w Londynie otrzymały tytuł Awards Winner 2022-2023 for Poland w kategoriach Residential High-Rise Development i Residential High-Rise Architecture oraz dodatkowo specjalne wyróżnienie Five Stars w kategorii Residential High Rise Architecture, przyznawane inwestycji, która zdobyła najwięcej punktów w danej kategorii. Projekt uzyskał również wyjątkową Nominację do grona najlepszych projektów w tej kategorii Europie, których rozstrzygnięcie odbędzie się w przyszłym roku podczas International Grand Final. Nagrody European Property Awards są oceniane przez niezależny panel ponad 80 ekspertów z branży. Oceny skupiają się na projekcie architektonicznym, jakości, innowacyjności, oryginalności
i zaangażowaniu w zrównoważony rozwój. Nagroda ta to osiągnięcie uznawane za znak doskonałości dla profesjonalistów z branży nieruchomości.

Towarowa Tower może się również poszczycić tytułem Gold Winner w kategorii Property Development – Residential High Rise w międzynarodowym konkursie TITAN Property Awards 2022, który rozpoznaje, nagradza i honoruje najwyższe osiągnięcia w dziedzinie rozwoju nieruchomości, koncentrując się na ergonomii, innowacyjności, standardzie życia, oryginalności i zrównoważonym rozwoju. W tym roku do konkursu zgłoszono projekty z ponad 25 krajów, a w jury znaleźli się eksperci z Kataru, Chin, Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Indii, Portugalii, Kanady, Indonezji i Wielkiej Brytanii.

Towarowa Towers jest wyjątkową inwestycją mieszkalną na mapie Warszawy i odpowiedzią na zapotrzebowanie na wysokiej jakości inwestycje mieszkalne o wysokościowej architekturze. Dla przyszłych mieszkańców zaplanowano wiele udogodnień, m.in. wspólną przestrzeń z tarasami wraz ze strefą wypoczynku, kluby fitness oraz sale lounge. Budynki wyróżniać się będą jakością zastosowanych rozwiązań i materiałów. Imponująco zaprezentuje się elewacja budynków z połączenia szkła i aluminium, nocą zaś ozdobna iluminacja. Większość apartamentów będzie mieć balkon lub loggie, co jest nietypowym rozwiązaniem
w wieżowcach mieszkalnych, podobnie jak otwieralne okna.

***

Grupa ASBUD to firma deweloperska, specjalizująca się w realizacji projektów mieszkaniowych
i biurowych, która od 25 lat z powodzeniem prowadzi działalność na polskim rynku nieruchomości. Portfolio firmy składa się z ponad 4 tys. lokali oraz około 50 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. Deweloper skupia się na tworzeniu zrównoważonych i miastotwórczych kompleksów, które przynoszą wartość dodaną miastu i współuczestniczą
w jego rozwoju. Jednym z ostatnich i najbardziej znanych wielofunkcyjnych projektów realizowanych przez Asbud jest kompleks o powierzchni ok. 130 tys. mkw., zlokalizowany w pobliżu Ronda Daszyńskiego. Grupa ASBUD wchodzi w skład dwóch międzynarodowych grup deweloperskich –  Shikun & Binui i Tanous Group. CEO Asbud Group jest Raied Tanous.

Domelek – zbuduj dom

Budowa domu to wielopłaszczyznowy proces, który wymaga od Inwestora dużej czujności na każdym etapie realizacji. Z pewnością należy zadbać o wybór odpowiedniej, najlepiej sprawdzonej ekipy budowlanej, czy podwykonawców. Koniecznie należy pamiętać o sporządzeniu z nimi formalnej umowy o roboty budowlane, w której szczegółowo opisane zostaną zlecone prace wraz z terminami realizacji. Dzięki temu unikniemy nieporozumień, będziemy mieli podstawy do egzekwowania prawidłowości i jakości wykonanych robót. Szczególnej uwagi wymagają prace związane z izolacją cieplną budynku, należy zadbać o właściwe zabezpieczenie wszystkich przegród zewnętrznych. Ogromne znaczenie dla rzeczywistego standardu energetycznego domu ma zarówno jakość i grubość materiałów izolacyjnych, jak i jakość oraz staranność wykonania, tak by wyeliminować możliwość powstawania mostków termicznych. Warto też zwrócić uwagę na parametry stolarki i wybierać okna o niższym współczynniku przenikania ciepła.

Budowa domu to duże przedsięwzięcie, czeka Cię sporo pracy, ale i wyjątkowa nagroda – wymarzony dom. Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Ci w podjęciu trudnych decyzji.

Czas trwania budowy oraz tempo prowadzenia prac budowlanych zależą od wielu czynników. Należy tutaj wspomnieć o takich uwarunkowaniach jak: złożoność formy budynku, położenie działki, technologię realizacji oraz porę roku, w której budowa zostanie rozpoczęta. Lokalizacja działki może oddziaływać na czas trwania budowy, mogą pojawić się nieprzewidziane opóźnienia spowodowane np.: koniecznością uzyskania dodatkowych pozwoleń czy też potrzeba wykonania drogi dojazdowej. Przy budowie tradycyjną metodą murowaną należy również uwzględnić przerwy technologiczne, konieczne do zachowania pomiędzy określonymi etapami robót. Znaczenie ma także moment, w którym wystartujemy z budową, należy pamiętać, iż niektóre prace nie mogą być wykonywane przy zbyt niskich lub zbyt wysokich temperaturach. Można przyjąć, że początek wiosny jest optymalnym czasem na przystąpienie do budowy, temperatura robi się wówczas bardziej stabilna, a kolejne miesiące zazwyczaj przynoszą korzystne warunki pogodowe. 

W czasie, gdy na zewnątrz są ujemne temperatury, nie powinno się wykonywać tynków ani wylewek, więc jeżeli nie zdążymy ich zrobić do jesieni, najlepiej poczekać aż nadejdzie wiosenne ocieplenie. Prace wykończeniowe trwają zazwyczaj kilka miesięcy, tak więc można przyjąć, że jeżeli nie nastąpią nieprzewidziane opóźnienia i przestoje, budowę domu pod klucz można zrealizować w ciągu kilkunastu miesięcy. Aby zamieszkać w domu, należy jeszcze formalnie zgłosić zakończenie budowy, składając odpowiednie zawiadomienie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Główne materiały przewidziane do budowy domu wpływają bezpośrednio zarówno na koszt inwestycji, długość trwania budowy, jak i na trwałość budynku. Szczególną formą budownictwa są domy z bali. Drewno, jako materiał budowlany posiada liczne zalety, nie jest to jednak wariant najtańszy. Poza technologią opartą na murowaniu coraz bardziej popularne stają się domy szkieletowe.

Tradycyjny dom murowany może mieć ściany wykonane z różnych materiałów, jak na przykład pustak ceramiczny, pustak keramzytowy, beton komórkowy albo bloczki silikatowe. Pustak keramzytowy odznacza się przy tym wyjątkowymi właściwościami izolacyjnymi. Technologia szkieletowa domu zapewnia szybką realizację inwestycji. Kluczowe w tej metodzie jest znalezienie odpowiedniego wykonawcy oraz staranny wybór drewna na konstrukcję.

Nowoczesna technologia nie ogranicza się do techniki budowlanej. Bardzo modne są ostatnio określenia „dom inteligentny” albo „dom energooszczędny”. Jeśli chodzi o smart homes (domy inteligentne), należy zastanowić się, jak daleko ma pójść system sterowania, jako że możliwości jest wiele. Na przykład żaluzje mogą się automatycznie ustawiać, kocioł na pellet może sam decydować, kiedy ma włączyć ogrzewanie mieszkania albo podgrzewanie wody itd. Tablet albo smartfon służą do sterowania ogrzewaniem, otwierania i zamykania okien i drzwi, obsługi innych urządzeń. 

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *