Jak wybrać żarówki do domu?

Wydawać by się mogło, że z wyborem żarówek do domu żadnego problemu mieć dziś nie będziemy. Rzeczywiście ich wybór jest obecnie naprawdę szeroki. Prawdą jest też, że klasyczne żarówki wynalezione przez Edisona przechodzą już na zasłużoną emeryturę i stopniowo się z nich rezygnuje. Nie ma się jednak czemu dziwić, bo trzeba mieć na uwadze, że wykorzystanie innych rodzajów żarówek niesie w sobie mnóstwo korzyści.

Spora oszczędność

Jeśli mielibyśmy jakoś wyróżnić nowe rodzaje żarówek, to na pewno musielibyśmy wspomnieć o tym, że są one naprawdę oszczędne. Oczywiście z ich oszczędnością jest różnie, ale na pewno stosując je regularnie we wszystkich pomieszczeniach w mieszkaniu, oszczędność finansowa będzie tutaj aż nadto widoczna.

Świetlówki, halogeny i żarówki LED

Jeśli spojrzymy na oszczędność zużycia energii, przede wszystkim zainteresować nas tutaj powinny świetlówki oraz żarówki LED, które pozwalają oszczędzić nawet do 80% energii w porównaniu z żarówkami tradycyjnymi. Mniejszą oszczędność otrzymamy natomiast przy halogenach, choć i tak są one o wiele bardziej opłacalne od żarówek klasycznych.

Jeśli mielibyśmy już coś polecić, to na pewno byłyby to żarówki LED, które na rynku wyglądają zdecydowanie najlepiej. Tym bardziej że działają one o wiele dłużej niż klasyczne. Poza tym są też odporne na wstrząsy oraz włączanie i wyłączanie. W związku z tym zastosowanie tych żarówek będzie rozwiązaniem zdecydowanie najlepszym. Czy także i Wy coraz częściej na nie stawiacie?