Najczęstsze błędy przy wykonywaniu instalacji elektrycznej

Ułożenie instalacji elektrycznej nie jest oczywiście zadaniem łatwym, dlatego też zlecamy to specjalistom. Jednakże także i oni często popełniają tutaj błędy, choć w głównej mierze są one wynikiem konsultacji z klientem, który na takiej instalacji chce oszczędzić, co akurat nie powinno mieć miejsca. Zaznaczmy, że bynajmniej nie mówimy tutaj o bezpieczeństwie, bo zastosowane materiały będą w pełni bezpieczne, ale o komforcie. Co możemy w związku z tym zaliczyć do najczęściej popełnianych błędów przy wykonywaniu instalacji elektrycznej?

Zbyt mało gniazdek

Gniazdka są nam potrzebne w każdym pomieszczeniu i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Najlepiej, aby tych punktów było jak najwięcej. Oczywiście nie mówimy, aby z nimi przesadzać, ale na pewno z trzy gniazdka w każdym pomieszczeniu średniej wielkości powinny się znajdować.

Brak uziomu

Mówiliśmy o pełnym bezpieczeństwie po wykonaniu nowej instalacji elektrycznej. Rzeczywiście nie mamy się czego obawiać, ale tylko wtedy, kiedy wykonamy uziom. Jest on zabezpieczeniem nie tylko dla mieszkańców, ale także urządzeń elektrycznych, jak telewizory, komputery czy wszelkie odtwarzacze.

Źle określone zapotrzebowanie na moc

To także często popełniany błąd przy wykonywaniu instalacji elektrycznej. Już na etapie wykonywania projektu policzyć trzeba jakie urządzenia o wysokiej mocy będziemy wykorzystywać, aby zapotrzebowanie na nią było wystarczające. W innym wypadku przyłącze wykonać będzie trzeba od nowa.