Modernizacja instalacji elektrycznej a instalacja alarmu

Nie da się ukryć, że obecnie do włamań czy rabunków dochodzi coraz rzadziej i nic też nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości miałoby się to zmienić. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby to bezpieczeństwo zwiększyć. Jeśli mówimy już o takim bezpieczeństwie, to pierwsze co przychodzi nam na myśl, to oczywiście instalacja alarmu. Oczywiście na alarm możemy zdecydować się w każdym momencie, ale nie da się ukryć, że jest to inwestycja, która pociąga za sobą wiele prac związanych z elektryką. Wydaje się w związku z tym, że doskonałym na to momentem jest jej wymiana.

Co warto wiedzieć o instalacji systemu alarmowego?

Jeśli decydujemy się na taki krok, przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, aby przewody instalacji alarmowej były oddalone od przewodów instalacji elektrycznej. Poza tym cała instalacja alarmowa musi znajdować się w strefie chronionej. Należy ją skonstruować tak, aby jej nieuprawnione włączenie nie było możliwe lub przynajmniej było mało prawdopodobne.

Alarm i system monitoringu

Zaznaczmy też, że poza alarmem możemy postawić na jeszcze skuteczniejszą ochronę, a mianowicie system monitoringu wideo. Jest to bardzo dobry pomysł. Kamery takie umieszczone mogą być wewnątrz lub też na zewnątrz budynku i monitorować teren wokół niego. Najlepiej jeśli będą reagować na umieszczone na monitorowanym terenie czujki ruchu, które mogą być pasywne reagujące na promieniowanie podczerwone lub aktywne wysyłające wiązkę fal radiowych bądź promieniowania podczerwonego.